ALUDUR - Alüminyum Döküm Plakası %13 indirim

Aludur_alüminyum_plaka_5083
Aludur
Temper
Kalınlık
En
Boy
KDV'li Toplam Fiyat 0,0
Aludur_alüminyum_plaka_5083

Alaşım 5083 - Alüminyum Plaka / ALUDUR

Alaşım 5083 alüminyum döküm plakaslarını ALUDUR markamız altında sektörlere hizmet vermekteyiz. ALUDUR, DIN EN 573-3 normuna uygun, alaşım kontrolü yapılarak üretilir.  Mükemmel düzlemselliği ve işlenebilirliği ile bir çok sektörde tercih edilen bir alaşımdır.


Alaşım 5083 Alüminyum Plaka / ALUDUR Ölçüleri

Ölçüleri max. 600 mm kalınlık, max. 2020 mm genişlik ve max. 4020 mm boya kadar olan plakaların üretimini yapabilmekteyiz. Alüminyum plaka kesim makinalarımız ile istenilen her ebatta malzemeyi +/- 0.2mm toleranslarda kesebiliyoruz.


5083 Alüminyum Plaka /ALUDUR Özellikleri

Özel bir ısıl işlemle malzemin iç gerilimi alınır. Bu nedenle işleme sırasında sadece işlemeden kaynaklanın iç gerilim sakladığı için işlenilen parça çarpılmaz. 


Alaşım 5083

5083 alaşım en çok kullanılan alüminyum alaşımlarındandır. İçinde ki Magnezyum ve Manganez atomlarından dolayı öncelikle  korozyon direnci ve kaynak edilebilme kabiliyeti çok yüksektir. Aynı zamanda Mg dan dolayı işlenebilme kabiliyetide oldukça yüksektir.  

 

5083 alüminyum sac ve plakalar gemi sanayinin vazgeçilmez alaşımlarındandır. Yüksek korozyon yapıya sahip deniz suyuna oldukça dayanıklıdır.

 

Alaşım 5083 atomsal dizilişlerinden dolayı oldukça stabil işlenirken çarpılma riski en düşük alaşımlardandır.

 

5083 plakalar CNC işleme merkezlerinin aradığı bir alaşım olup işlenmesi oldukça hızlı ve pratiktir.

 

5083 alaşımlar kaynak kabiliyeti en iyi alaşım olduğundan, aluminyum kullanılması gereken ve kaynak işinin olduğu her tanker ve silobas sanayi gibi sektörlerde mutlaka kullanılan bir alaşımdır.

 

Hafif makina sanayinde, paketleme makinalarında, fikstrür imalatlarında, termoform kalıp ve makinalarında aranan bir alaşımdır.

E-Posta bilgilendirme listesine katıl